نکاتی درمورد انتخاب رنگ لاک ناخن

 

انتخاب رنگ لاک ناخن ,انواع لاک ناخن دست,لاک ناخن

انتخاب رنگ لاک ناخن

عوامل تاثیر گزار در انتخاب رنگ لاک:

 

۱. رنگ پوست (رنگ لاک ناخن با رنگ پوست )

با توجه به منابع متعدد، یکی از موارد مهم هنگام انتخاب رنگ لاک ناخن رنگ پوست تان است. به طور کلی قوانین ساده ای برای انتخاب رنگ لاک بر اساس رنگ پوست تان وجود دارد. بعنوان مثال، پوست‌های روشن، با رنگ‌های تیره , ظاهر خیلی خوبی پیدا می‌کنند، مخصوصا رنگ‌ هایی که پایه  آبی دارند. پوست‌های با رنگ معمولی ، با انواع قرمز تیره ترکیب خوبی ایجاد می‌کنند، در حالی که پوست‌های تیره، تقریبا با هر رنگی همخوانی دارند.

 ۲. ساز و برگ شما در انتخاب رنگ لاک ناخن

این مورد کمی‌ نیازمند مهارت بیشتری است. نظر برخی از متخصصین این است که رنگ لاک ناخن شما به هیچ عنوان نباید با ساز و برگ شما جور باشد، در صورتی که برخی دیگر می‌گویند نه مشکلی نیست! (منظور از ساز و برگ، مجموعه ی لباس و لوازم همراهتان مانند کیف و عینک آفتابی و ساعت مچی تان است که رنگشان را باهم ست می‌کنید) بنظر من ، زمانی که رنگ لاک ناخن خود را بر مبنای ترکیب رنگی لباس و جواهراتتان انتخاب می‌کنید، با غریزه تان این انتخاب را انجام دهید. در انتخاب یک رنگ مکمل، اما نه لزوما همان رنگ زیاد وسواس به خرج ندهید. حتی اگر عاشق رنگ خاصی هستید و سعی می‌کنید آنرا در تاپ، دامن و کفش‌هایتان به کار ببرید، برای ناخن‌هایتان هم می‌توانید از همان رنگ استفاده کنید.

 ۳. آرایش

در آرایش خود باید توازن در انتخاب ترکیب رنگی را رعایت کنید. بهترین ایده ای که برای انتخاب رنگ لاک ناخن با توجه به ترکیب رنگی آرایشتان وجود دارد، انتخاب یک رنگ مکمل است. این جالب نیست که همه جایتان یک رنگ باشد، کمی‌بی‌رنگ و رو می‌شوید. البته استثنائا زمان که رنگ رژ لب و لاک ناخنتان باهم یکی باشد خیلی جلب توجه خواهید کرد.

۴. مهم‌ترین عامل در انتخاب رنگ لاک ناخن

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه رنگ لاک مناسب ناخن خود را انتخاب کنید، به این عامل خیلی توجه کنید. چه رنگی در حال حاضر محبوب است؟ مهم نیست پوست شما چه رنگی است، بالاخره در طیف رنگی که در حال حاضر مد شده، رنگی پیدا خواهد شد که به پوست شما بیاید. انواع رنگ‌های بنفش، آبی، صورتی، مرجانی و حتی مشکی در مدل‌های مات و براق نیز موجودند تا با هر پوستی همنشانی پیدا کنند.

 ۵. مناسبت ها

زمانی که می‌خواهید یک رنگ مناسب برای ناخن‌ های خود انتخاب کنید، باید روز یا مناسبتی که در آن هستید را نیز در نظر داشته باشید. در آن روز قرار هست چه کار کنید؟ اگر بخاطر دل خودتان می‌خواهید لاک بزنید، راحت باشید! لاک‌های رنگارنگ و حتی طرح‌های بامزه استفاده کنید. اگر می‌خواهید به سر کار بروید یا در یک جلسه ی کاری شرکت کنید یا یک چیزی شبیه به این، رنگ‌های خنثی را بر گزینید. اما اگر می‌خواهید شبی را با دوستانتان در شهر پرسه بزنید، جسور باشید! قرمز رنگی عالی است، اما هر کاری که می‌کنید، سعی کنید آنرا تیره نگاه داشته یا به تناسب رنگ جواهرات فلزی خود رنگ مناسبی را انتخاب کنید.

 ۶. فصل

فصل نیز موردی قابل توجه برای انتخاب رنگ مناسب ناخن است. در زمستان، رنگ‌های تیره تر فوق‌العاده هستند.

رنگ لاک ناخن در بهار محدودیتی نیست، باید به موارد دیگر دقت کنید.

رنگ لاک ناخن برای تابستان زمان خوبی برای رنگ‌ های‌ هات است، رنگ‌های روشن و جسورانه و لاک‌ های نئونی.

رنگ لاک ناخن برای پاییز هم، برنزی، طلایی، قرمز، حنایی و برخی از رنگ‌های خنثی با شکوه جلوه می‌کنند.

۷. بدانید از چه چیزی باید دوری کنید

در انتخاب صحیح رنگ لاک ناخن، باید حواستان باشد که از چه چیزهایی دوری کنید. بعنوان مثال، اگر پوستتان خیلی روشن است، نباید از رنگ‌های خیلی تیره استفاده کنید، اگر نه دست‌هایتان سرد و مرده بنظر می‌آیند. اگر ناخن‌هایتان خیلی فرم مربعی دارد، از رنگ‌های خیلی روشن دوری کنید. این باید و نباید‌ها را معمولا با سعی و خطا کشف خواهید کرد، بعضی وقت‌ها باید چیزی را امتحان کنید تا متوجه شوید به شخص شما می‌آید یا نه.

 ۸. رنگ مورد علاقه شما در انتخاب لاک ناخن چیست ؟

حالا بنظر می‌آید که با این مورد قرار است موارد دیگر را نادیده بگیرید! دقیقا همین‌طور است، می‌توانید این کار را انجام دهید. تمام مواردی که گفته شد، فقط تعیین میکند که چه رنگ‌هایی به شما می‌آیند. برخی از این قوانین شاید در مورد شما صحت نداشته باشد. یا حتی شاید شما به آن اهمیتی ندهید. مشکلی نیست! در هر صورت آن‌ها ناخن‌های شما هستند، حتی اگر تمام قوانین به شما دیکته کنند که رنگ مورد علاقه شما روی دستانتان ظاهر خوبی ندارد، شما می‌توانید دقیقا همان رنگ را انتخاب کنید!

شما براحتی می‌توانید یاد بگیرید که چگونه رنگ مناسبی را برای ناخن‌های خود انتخاب نمایید. نگران نباشید، هیچ اجباری در انتخاب شما وجود ندارد. اگر شما رنگی را دوست دارید که این قوانین می‌گویند به شما نمی‌آید، مشکلی نیست، کافیست تا در طیف رنگ مورد نظر خود، یک پرده ی دیگر از آن رنگ، نوع مات یا نوع براق را انتخاب کنید تا به دستتان بنشیند.

 لاک ناخن و رنگ پوست

 

پوست روشن

بیشتر رنگ ها به پوست های روشن میاد و برای انتخاب رنگ مناسب، آزادی عمل بیشتری دارین. ولی به طور کلی رنگهایی مثل بنفش، صورتی ملایم و یا قرمز، روی پوست شما جلوه عالی داره. اگر پوست دست شما کمرنگ هست و به عبارتی رنگ پریده است ، بهتره از رنگهای آبی و سبز استفاده نکنید.

پوست  رنگ روشن متوسط

این رنگ پوست بهترین رنگ برای جلوه پیدا کردن لاک ناخن هست. اگر پوستی با رنگ روشن متوسط دارین، بهتره از لاکهای براق استفاده کنین که جلوه پوست دست شما را چند برابر میکنه. برای پوست شما لاک هایی با رنگ آبی تیره، بنفش و صورتی براق بسیار زیبا میشود.

پوست گندمی‌(رنگ کمی‌تیره مایل به زرد)

این رنگ پوست هم با بعضی رنگ ها جلوه فوق العاده ای دارند. رنگ مشکی و شکلاتی برای ناخن‌ هایی که پوست دست شون گندمی‌ هست خیلی زیبا میشه. و بهتره از رنگهای کمرنگ مثل صورتی‌های خیلی ملایم استفاده نکنید.

پوست تیره

برای پوستهای تیره هم رنگهای جیغ مثل قرمز و آبی توصیه میشه. لاک مشکی هم برای این پوسها مناسب هست.

رنگ لاک ناخن برای پوست تیره ,رنگ لاک ناخن برای پوست سبزه ,رنگ لاک ناخن برای پوست های تیره , رنگ لاک ناخن برای پوست گندمی ,رنگ لاک برای ناخن کوتاه ,لاک ناخن و رنگ پوست,ست لاک ناخن برای لباس,لاک ناخن برای لباس مشکی

لاک ناخن

برچسب ها: , , , , , , , ,
این مطلب در دسته: کاشت ناخن قرار دارد برای مشاهده مطالب این دسته یا گروه کلیک کنید

ارسال دیدگاه