آیا در شرف ازدواج هستید و احساس می کنید اندامتان متناسب نیست ؟ با یک اردوی تمرینات فشرده چطورید ؟

تناسب اندام برای عروس,اندام متناسب عروس در عروسی,لاغر شدن عروس با ورزش,کرج,کرج

تناسب اندام برای عروس

آیا نگران اندامتان برای روز عروسی هستید و زمان و وقت کافی هم ندارید ؟ماشما را به یک اردوی فشرده برای لاغرشدن می بریم.شاید برای هر روز باشگاه رفتن وقت نداشته باشید، اما با اندکی برنامه ریزی می توانید بدون بیرون رفتن از خانه ورزش کنید.

استیسی برمن متخصص زیبایی اندام در نیویورک این چهار حرکت را برای تمرین کل بدن معرفی می کند که نه تنها اندامتان را متناسب می کند،بلکه به از بین بردن استرس و نگرانی های پیش از ازدواج هم کمک می کند.

نکات رژیمی عروس ها:

برمن که 15 سال در کارگاه های تناسب اندام خانم ها فعال بوده، می گوید: به علاوه تمرین های تناسب اندام توجه خاصی به رژیم پیش از ازدواج داشته باشید. دست یافتن به تناسب اندام فقط مربوط به ورزش کردن نیست

بر مصرف سبزی ها، چربی ها و پروتئین های سالم تمرکز کنید

متخصص تناسب اندام می گوید،”سریع ترین راه برای کاهش وزن توجه به غذایی است که می خورید. سبزی، چربی ها و پروتئین های سالم را عمده ترین غذاهای دریافتی خود قرار دهید. این به شما کمک می کند سریع ترچربی بسوزانید

مصرف کربوهیدرات را محدود کنید

با وجوداسترس های پیش از ازدواج، در برابر گرایش به مصرف غذاهای شیرین و پر کربوهیدرات مقاومت کنید. طبق گفته برمن هرچه کربوهیدرات بیشتری مصرف می کنید، بدنتان بیشتر به حفظ کردن آب تمایل دارد. او اضافه می کند:”زمانی که سوخت و ساز بدنتان را افزایش می دهید، محدود کردن مصرف غذا به شما کمک می کند از وزن اضافی که آب تحمیل می کند خلاص شوید.”

غذایتان را در فواصل درستی مصرف کنید

 برمن در مورد حذف وعده های غذایی هشدار می دهد و به عروس های آینده توصیه می کند، مانند یک پادشاه صبحانه، مانند یک ملکه ناهارو مانند یک فقیر شام بخورند.او توضیح می دهد،”خوردن وعده های بزرگ تردر صبحانه به بدنتان کمک می کند در طول روز کالری ها را مصرف کند و سوخت و ساز را افزایش دهد. خوردن شام پر حجم باعث می شود بدنتان چربی بیشتری ذخیره کند زیرا به احتمال زیاد تحرک نخواهید داشت و کالری چندانی نمی سوزانید.”

تمرین های اردوی آمادگی عروسی:

با توجه به اینکه زمان زیادی برای ورزش ندارید، آنچه نیاز دارید روزانه 30 دقیقه تمرینات قدرتی است.تمرینات من کالری ها را در حالی می سوزاند که بر قسمت هایی از بدن کار می کند که در لباس عروسی نمایان است.

هر کدام از این تمرینات باید برای یک دقیقه انجام شود، و چرخه اش 5 باراست و باید بدون استراحت تکرار شودکه باعث می شود ضربان قلبتان سریع تر شود. اگر به درستی انجام شوند، در حالی که چربی و کالری می سوزانید با بازوها،پشت،شکم، مفاصل و عضلات ران کار می کنید.

برای انگیزه بیشتر،این تمرینات را با همسر آینده تان انجام دهید تا هر دوی شما در روز جشن در بهترین حالت خود باشید.

1شنا از پهلو

عضلات فعال: سینه، شانه ها،ماهیچه سه سر، پشت، مرکز بدن

حالت شروع:روی پنجه های پا و دست یا روی دست و زانو هایتان به حالت شنا قرار بگیرید،درحالی که دست هایتان کمی بازتر از شانه ها باشد. عضلات مرکز بدنتان را درگیر کنید طوری که مفاصل ران شما با بقیه بدنتان در یک راستا باشند.

حرکت:آرنج راستتان را خم کنید و بدنتان را به آرامی به سمت چپ بچرخانید. به حالت اول برگردید و حرکت را بر سمت دیگر بدن انجام دهید.

مدت اجرا: 1 دقیقه

توصیه برمن: اگر این تمرین را به درستی انجام دهید، احساس می کنید که عضلات بالایی پشت شما به اندازه سینه تان در حال کارند،قسمت چاق پشتتان

 پرش با طناب

 عضلات فعال: مرکز بدن،شانه ها، پاها

دو انتهای طناب را در دست داشته باشید. به مدت 1 دقیقه بپرید(طناب بزنید). و اطمینان حاصل کنید که عضلات مرکز بدنتان درگیر است و هنگامی که می پرید به آرامی روی پاهایتان بایستید.

توصیه برمن: از دو بار پریدن میان چرخش های طناب دوری کنید. برای هر چرخش طناب فقط یک بار بپرید.

 کلاغ پر به اطراف

 عضلات فعال: عضلات چهار سر، همسترینگ، ران بیرونی و درونی،ماهیچه های سرینی

حالت شروع: تمام قد بایستید و پاهایتان را به عرض شانه ها باز کنید. روی زانو هایتان که با قوزک پای شما در زاویه 90 درجه هستند بنشینید.(نه به سمت پنجه های پایتان)

حرکت: در این حالت،هر قدر می توانید به یک سمت بپرید. به همان حالت کلاغ پر فرود بیایید و سریعا به جای اول برگردید. همین حرکت را به سمت دیگر انجام دهید.

مدت اجرا: 1 دقیقه

توصیه برمن: هنگامی که می پرید و فرود می آیید از تکیه دادن به یک سمت خودداری کنید. هر قدر می توانید روی پاهایتان به سبکی بایستید.

 بشین- پاشو

 ماهیچه های فعال: عضلات چهار سر، همسترینگ، ماهیچه های سرینی،مرکز بدن، سینه،شانه، عضلات سه سر

حالت شروع: تمام قد بایستید و پاهایتان را به عرض شانه باز کنید.

حرکت:دستتان را روی زمین و جلوی پاهایتان قرار دهید.به سرعت به سمت عقب بپرید و مانند حالت شنا فرود بیایید. یک حرکت شنا انجام دهید و سپس به حالت کلاغ پر به جلو بپرید. به سمت بالا بپرید و به همان حالت کلاغ پر فرود بیایید. حرکت را تکرار کنید.

مدت اجرا: 1 دقیقه

این مطلب در دسته: کلینیک زیبایی عروس قرار دارد برای مشاهده مطالب این دسته یا گروه کلیک کنید

ارسال دیدگاه